Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bazzara - włoski Triest, rzemieślniczy zakład i kawa dla najbardziej wymagających kawoszy

2018-05-20
Bazzara - włoski Triest, rzemieślniczy zakład i kawa dla najbardziej wymagających kawoszy

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach niejako powracamy do korzeni. Staramy się zdrowo odżywiać (jeść dużo owoców, warzyw, kasz i ryb), unikać przetworzonego jedzenia, a tym samym wybierać wyłącznie produkty organiczne, wysokiej jakości. Tyczy się to nie tylko tego, co zjadamy, ale również, co pijemy. Stąd też, w przypadku kawy coraz większą popularność zyskują ziarna wypalane nie w wielkich halach produkcyjnych, lecz w niewielkich, rzemieślniczych zakładach. Dlaczego? Otóż w większości przypadków pochodzą one z certyfikowanych, małych plantacji, gdzie plantatorzy dbają o wysoką jakość swoich zbiorów, są świeżo wypalane tuż przed trafieniem do sprzedaży, a stopień ich uprażenia jest dobrze przemyślany. I właśnie tak wygląda to w Trieście, w palarni Bazzara.

Palarnia Bazzara - wysoka jakość wynikająca z rzemieślniczego sposobu produkcji

Bazzara to palarnia kawy założona przez Dioniso Bazzarę w 1966 roku w Trieście, portowym mieście położonym nad morzem Adriatyckim w północno-wschodniej części Włoch. W tym rzemieślniczym zakładzie po dziś dzień ziarna sprowadzane są z najdoskonalszych plantacji rozrzuconych po różnych kontynentach świata i poddawane precyzyjnej selekcji. Kiedy doświadczeni roasterzy zyskają już pewność, że mają do czynienia z najwyższej jakości zielonymi ziarnami, powoli, bez pośpiechu palą je w tradycyjnych, niezbyt dużych piecach i dopiero później łącząc różne odmiany, tworzą wyśmienite kompozycje. Dzięki temu kawy Bazzara spełniają oczekiwania najbardziej wymagających miłośników małej czarnej.

Unikatowe kompozycje kaw Bazzara

Pośród oferty rzemieślniczej palarni Bazzara znajdziemy przede wszystkim dwie kompozycje 100% arabik, czyli Bazzara Piacerepuro i Dodicigrancru. Pierwsza z nich to mieszanka arabik z Ameryki Południowej i Azji, o mocnym smaku oraz intensywnej słodyczy migdałów, orzechów, rodzynek, kakao i suszonych owoców. Tę drugą tworzy natomiast aż 12 różnych odmian arabiki, które wspólnie składają się na nuty migdałowo-korzenno-rumowe, a także aromat kwiatów i liści tytoniu. Bazzara Gran Cappuccino to z kolei 80% arabika (Ameryka i Azja) i 20% robusta (Indie). Kawa zaparzona z tej mieszanki wyróżnia się gęstą cremą, intensywnym body, słodyczą owoców oraz imbirowo-kwiatowym aromatem. Z kolei Aromamore w 70% zawiera ziarna arabik, zaś w 30% - robusty. Przeważają w niej nuty cytrusowe, suszonych moreli i kakao. Na języku na długo pozostawia posmak orzechów i karmelu. Wreszcie wyrazista Bazzara Dolcevivace - w połowie arabika, w połowie robusta to nuty świeżych i kandyzowanych owoców i prażonych orzeszków ziemnych.

Polecane

pixel