Choć dla wielu z nas codzienny poranek zaczyna się od filiżanki kawy, niewielu zdaje sobie sprawę z różnicy w smaku i aromacie między kawą świeżo mieloną a tą zakupioną w sklepie. W ostatnich latach obserwujemy rosnącą popularność świeżo mielonej kawy w domach. Powód? Unikalny aromat i smak, które trudno porównać z czymkolwiek innym. Ale jaka jest różnica między kawą mieloną a świeżo mieloną i czy warto inwestować w domowy młynek do kawy? Oto kilka faktów.
Sprawdź przepis na kawę Caffé Latte słony karmel
Sprawdź przepis na kawę Monte Mocha.
Sprawdź przepis na kawę Ice Latte pistacjowe
Sprawdź przepis na Caffè Latte Snickers
Sprawdź przepis na kawę Espresso Tonic z owocami lasu
Sprawdź przepis na kawę Irish Coffee czekoladowe ciasteczko
Są takie desery i napoje kawowe, na które z niecierpliwością czeka się wiele miesięcy. Jednym z takich przysmaków jest pumpkin spice latte, które głównie kojarzone jest z jesienią, bowiem to wówczas targowe półki uginają się pod ciężarem słodkich i soczystych dyń, a my coraz chętniej sięgamy po pachnące rozgrzewającymi przyprawami napoje i słodkie przekąski. Ale by napić się tego specjału, wcale nie trzeba czekać na odpowiedni moment lub wybierać się do kawiarni. Sprawdźcie nasz przepis na pumpkin spice latte i sięgajcie po tę kawę, gdy tylko macie na to ochotę, nie skrępowani porami roku!
Gdy żar leje się z nieba, a słupki rtęci na termometrach przekraczają 30 stopni Celsjusza, szukamy szybkich i smacznych sposobów na to, by się ochłodzić. Połączenie aromatycznej i pobudzającej kawy ze słodkimi i zimnymi lodami, czyli kawa affogato, wydaje się idealnym rozwiązaniem na te tropikalne upały. Jak przyrządzić ten włoski specjał kawowy? Do przygotowania domowej kawy affogato potrzebne są zaledwie dwa składniki!
Gdy za oknem temperatury są iście tropikalne, chętniej sięgamy po orzeźwiające i chłodzące napoje, rzadko myśląc o filiżance gorącej kawy. Mrożona kawa ma wielu zwolenników, jednak nie każdemu ona służy i nie każdy musi mieć na nią ochotę. Alternatywą dla mrożonej kawy może być mrożona herbata. Jeżeli znana jest Wam kawa „parzona” na zimno, tym bardziej zainteresuje Was jej herbaciany odpowiednik, czyli herbata cold brew. Czy każdy susz się nada do metody cold brew? Jakie są najlepsze proporcje do tej metody?