Z naszego bloga
Każda kobieta, która planuje urodzenie dziecka lub też jest już w ciąży, musi zdawać sobie sprawę z tego, że jest to wyjątkowy czas, w którym powinna zadbać o siebie i odpowiednio przygotować się do porodu. Niestety jest to również okres wielu wyrzeczeń. Powszechnie wiadomo, że w ciągu 9 miesięcy, a także kilku następnych, gdy młoda mama karmi swoje maleństwo piersią, wszelkiego rodzaju używki, na czele z alkoholem i papierosami są absolutnie zakazane. Poza tym, jest wiele innych produktów, których spożywanie w czasie ciąży wywołuje sporo kontrowersji - jedni są im przeciwni, podczas gdy inni twierdzą, że nie mogą zaszkodzić dziecku. Takim produktem niewątpliwie jest kawa. Sprawdźmy zatem, jak to jest naprawdę - czy kawa szkodzi w ciąży? Czy w ciąży można pić kawę?
Kontynent, kraj, region, klimat, wysokość nad poziomem morza, gatunek i odmiana, sposób obróbki, stopień palenia i mielenia, wreszcie metoda parzenia - wszystko to ma decydujący wpływ na ostateczny smak kawy. A jak doskonale rozumieją wytrawni kawosze składają się na niego: aromat, nuty smakowe, których możemy doszukiwać się w kawie (np. orzechów, czekolady, owoców, kwiatów, herbaty, cukru trzcinowego itd.), kwasowość oraz tzw. body. O ile to, czym jest aromat, nuty smakowe i kwasowość dla wszystkich jest chyba jasne, a o tyle niektórzy mogą mieć pewne problemy z body. Co to właściwie jest? O co chodzi? Przekonajmy się!
Jaką kawę kupić? Im więcej o niej wiesz, tym to pytanie staje się dla Ciebie trudniejsze. Dla Polaków mała czarna już kilka lat temu przestała być napojem, którego jedynym zadaniem jest dostarczenie kofeiny do organizmu. Coraz częściej zwracamy uwagę na jakość ziaren i ich odpowiednie dopasowanie do rodzaju parzenia, który preferujemy. Jeśli stoisz właśnie przed wyborem kolejnego opakowania kawy lub chciałbyś się dowiedzieć, o czym pamiętać przy jej zakupie, to koniecznie czytaj dalej.
Całkiem niedawno przeżywaliśmy Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu. Emocje jeszcze do końca nie opadły, a my zaczęliśmy się zastanawiać nad tym, czy sportowcy powinni pić kawę. Często zwraca się uwagę nie tylko na fakt, że kofeina jest w stanie poprawić naszą koncentrację, lecz również na to, że przyczynia się do zwiększenia wydolności organizmu. Mała czarna może jednak doprowadzić do odwodnienia i wypłukiwania magnezu. Jaka więc jest prawda o jednym z najpopularniejszych napojów na świecie? Czy sportowcy mogą pozwolić sobie na espresso?